Strona Główna Akredytacje Regulamin Archiwum Media

Siatkarka Roku
Zobacz »
Siatkarz Roku
Zobacz »
Trener Roku
Zobacz »
Debiut Roku
Zobacz »
Drużyna Roku
Zobacz »
Drużyna Siatkówki Plażowej Roku
Zobacz »
Najsympatyczniejsza Siatkarka Roku
Zobacz »
 

Siatkarka Roku


Anna Werblińska

Pewny punkt drużyny Jerzego Matlaka w trakcie Mistrzostw Świata 2010. Siatkarka grająca w BKS Aluprof Bielsko-Biała na pozycji przyjmującej. Zdobywczyni srebra na ME Kadetek i brązu na MŚ Kadetek, złota na ME Juniorek oraz brązowego medalu MŚ Juniorek. Do kadry seniorek trafiła w 2006 roku, otrzymując powołanie z rąk Andrzeja Niemczyka. Jest brązową medalistką ME Kobiet (2009). Do sukcesów krajowych Anny Werblińskiej należy zaliczyć tytuł Mistrzyni Polski oraz dwukrotny tytuł zdobywczyni Pucharu Polski. Uznawana za liderkę na boisku. Prywatnie mówi o sobie, że ma silny charakter, ale że da się z nią dogadać. :-)

Laureatka

Małgorzata Glinka - Mogentale

Dwukrotna złota medalistka Mistrzostw Europy z 2003 i z 2005 roku, "Joker" w talii kart Jerzego Matlaka podczas Mistrzostw Świata w Japonii w 2010 roku. Po dwuletniej przerwie w grze, powróciła w wielkim stylu na siatkarskie parkiety. Przed Mistrzostwami Świata trener przewidział, że będzie typowym „strażakiem”, a Glinka była nie tylko strażakiem, ale i głównym "inżynierem" gry reprezentacji. W obecnym sezonie występuje w Turcji w drużynie Vakıfbank Güneş Sigorta Stambuł.

Karolina Kosek

„Kosa” – według encyklopedii może służyć jako broń biała, posiadająca szczególne właściwości tnące i długi zasięg. Opis pasuje idealnie do Karoliny Kosek, która swój debiut reprezentacyjny, jako zawodniczka „szóstkowa”, zaliczyła w roku 2010 pod okiem Jerzego Matlaka. Nominalna przyjmująca obecnie gra w Organice Budowlani Łódź, gdzie podobnie jak w kadrze straszy przeciwniczki atakami z lewego boku. Według opinii wielu ekspertów siatkarskich siatkarka ta może stać się jedną z najlepszych na swojej pozycji.

Katarzyna Gajgał

Podstawowa środkowa reprezentacji Polski, a w tym sezonie także klubu Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna. Popularny „Misiek” ma już na swoim koncie złote medale Mistrzostw Polski, Pucharu Polski, srebrny medal z Uniwersjady w Izmirze (2005) oraz brązowy medal na Mistrzostwach Europy w 2009 r. Obecnie nikt nie wyobraża sobie składu reprezentacji Polski bez Katarzyny Gajgał.

Natalia Bamber

Siatkarka BKS Aluprof Bielska – Białej, złota medalistka Mistrzostw Europy z roku 2005, brązowa medalistka Mistrzostw Europy z roku 2009, złota medalistka Mistrzostw Polski w 2010 r. W 2005 roku odznaczona została przez Prezydenta RP srebrnym Krzyżem Zasługi.

Sponsor Tytularny Organizatorzy Partnerzy Patron Radiowy
Copyright © by Siatkarskie Plusy