Strona Główna Akredytacje Regulamin Archiwum Media

Siatkarka Roku
Zobacz »
Siatkarz Roku
Zobacz »
Trener Roku
Zobacz »
Debiut Roku
Zobacz »
Drużyna Roku
Zobacz »
Drużyna Siatkówki Plażowej Roku
Zobacz »
Najsympatyczniejsza Siatkarka Roku
Zobacz »
 

Siatkarz Roku


Bartosz Kurek

Ubiegłoroczny laureat nagrody w kategorii „Debiut roku” Siatkarskie Plusy 2009. Ponadto Mistrz Europy z roku 2009 oraz najlepiej punktujący zawodnik Klubowych Mistrzostw Świata 2009. Wytypowany został do najlepszej szóstki roku 2009 przez francuską gazetę L’Equipe. Ten 22-letni zawodnik już teraz stanowi o sile reprezentacji Polski oraz PGE Skry Bełchatów, gdzie znajduje miejsce w podstawowej szóstce. A to dopiero początek jego siatkarskiej kariery...

Laureat

Mariusz Wlazły

Popularny „Szampon” od 2003 roku jest zawodnikiem PGE Skry Bełchatów. Debiut w seniorskiej reprezentacji Polski w meczach Ligi Światowej zaliczył w 2005 r. a w 2006 roku został wicemistrzem świata. Atutem Mariusza Wlazłego są przede wszystkim atomowa zagrywka i atak. Zawodnik ten pomimo wielu propozycji z zagranicy zdecydował się na kontynuowanie kariery w Polsce. Na półce z nagrodami indywidualnymi postawił już nagrodę dla najlepszego atakującego Pucharu Polski (2009), dwie statuetki MVP Pucharu Polski, nagrodę dla najlepiej punktującego zawodnika Ligi Mistrzów oraz dla najlepszego siatkarza PlusLigi.

Paweł Zagumny

„Guma” rozegrał ponad 320 spotkań w barwach Reprezentacji Polski. Znakomity strateg oraz reżyser gry na boisku. Absolutnie najlepszy polski rozgrywający. Jest niekwestionowanym rekordzistą pod względem ilości uzyskanych wyróżnień za grę w kadrze, do których zaliczyć możemy:
- najlepszy rozgrywający Mistrzostw Świata 2006 w Japonii
- najlepszy rozgrywający Final Six Ligi Światowej 2007
- najlepszy rozgrywający memoriału Huberta Jerzego Wagnera 2007
- najlepszy rozgrywający Igrzysk Olimpijskich 2008 w Pekinie
- zwycięzca Plebiscytu Siatkarskie Plusy w kategorii Siatkarz 2008 Roku
- najlepszy rozgrywający memoriału Huberta Jerzego Wagnera 2009
- najlepszy rozgrywający Mistrzostw Europy w Turcji 2009
- najlepszy rozgrywający sezonu zasadniczego ligi greckiej 2009/2010
- miejsce w szóstce sezonu najlepszych siatkarzy ligi greckiej 2009/2010

Piotr Nowakowski

Debiut w siatkarskiej ekstraklasie rozpoczął w barwach akademików z Częstochowy w sezonie 2007/2008. Raul Lozano powołał go do szerokiej kadry na rozgrywki Ligi Światowej w 2008 r. W reprezentacji zadebiutował w meczu z Czarnogórą, podczas Memoriału Huberta Jerzego Wagnera. Jego talent dostrzegł również Daniel Castellani, powołując go do szerokiej kadry na Ligę Światową 2009. W tym samym roku zdobył wspólnie z kadrą złoto na Mistrzostwach Europy w Izmirze. ŚP. Prezydent RP Lech Kaczyński nadał mu 14 września 2009 Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski za wybitne osiągnięcia sportowe. Obecnie zawodnik Tytanu AZS Częstochowy.

Marcin Możdżonek

Jeden z podstawowych środkowych reprezentacji Polski od 2007 roku. Aktualnie wymieniany w gronie najlepszych środkowych Europy, co udowodnił w roku 2009 zdobywając w Turcji złoty medal Mistrzostw Europy. ŚP. Prezydent RP Lech Kaczyński nadał mu 14 września 2009 Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski za wybitne osiągnięcia sportowe. W swojej kolekcji medali klubowych posiada już następujące: Mistrz Polski ze Skrą Bełchatów (2009, 2010), Brązowy medal Ligi Mistrzów w Łodzi ze Skrą Bełchatów (2010), Klubowy Wicemistrz Świata ze Skrą Bełchatów (2009, 2010), Zdobywca Pucharu Polski ze Skrą Bełchatów (2009).

Sponsor Tytularny Organizatorzy Partnerzy Patron Radiowy
Copyright © by Siatkarskie Plusy