Strona Główna Akredytacje Regulamin Archiwum Media

Siatkarka Roku
Zobacz »
Siatkarz Roku
Zobacz »
Trener Roku
Zobacz »
Debiut Roku
Zobacz »
Drużyna Roku
Zobacz »
Drużyna Siatkówki Plażowej Roku
Zobacz »
Najsympatyczniejsza Siatkarka Roku
Zobacz »
 

Drużyna Roku


PGE Skra Bechatów

Najlepszy polski zespół od kilku lat, a przez wielu uważany za najlepszy w historii męskiej siatkówki nad Wisłą. Nie ma sobie równych w rozgrywkach PlusLigi. W tym sezonie jest zdecydowanym liderem ekstraklasy. Prowadzona przez Jacka Nawrockiego drużyna z Bełchatowa zdobyła w Katarze klubowe wicemistrzostwo świata. W maju Skra zajęła trzecie miejsce w rozgrywkach Ligi Mistrzów w Łodzi. Drużyna ma w swych szeregach wielu znakomitych zawodników z reprezentantami Polski, Francji i Hiszpanii.

Laureaci

Reprezentacja Polski Kobiet

Zajęła w mistrzostwach świata w Japonii 9. miejsce. Niewątpliwie ten rok był bardziej udany dla kadry kobiet niż dla mężczyzn, choć uzyskana na mundialu lokata nie jest dla wielu szczytem marzeń. Polkom po raz kolejny udało się jednak w 2010 roku awansować do turnieju finałowego World Grand Prix, gdzie ostatecznie podopieczne Jerzego Matlaka uplasowały się na szóstym miejscu. Kolejny rok na pewno będzie dla reprezentacji szeregiem wyzwań. W 2011 rozegrane bowiem zostaną mistrzostwa Europy oraz rozpoczną się kwalifikacje do igrzysk olimpijskich w Londynie 2012.

Jastrzębski Węgiel

Był prawdziwą rewelacją pierwszej połowy 2010 roku. W Bydgoszczy zespół ten sięgnął po Puchar Polski, pokonując w hali "Łuczniczki" ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle oraz Asseco Resovię Rzeszów. Nie był to koniec osiągnięć tego klubu w sezonie 2009/2010. Jastrzębski Węgiel został wicemistrzem kraju, po zaciętych bojach z PGE Skrą Bełchatów. Ponadto, prezes klubu Zdzisław Grodecki dał się po raz kolejny poznać jako znakomity menadżer oraz negocjator. Nie tak dawno trenerem Jastrzębskiego Węgla został najlepszy siatkarz XX wieku - Lorenzo Bernardi.

BKS Aluprof Bielsko Biała

Zdetronizował po serii emocjonujących tie-breaków Bank BPS Muszyniankę Fakro Muszynę w walce o mistrzostwo Polski 2010. Bielski klub nie robił spektakularnych zagranicznych transferów, opierając swoją siłę na krajowych siatkarkach, co przynosi pozytywne efekty. Od nowego sezonu zespół prowadzi Grzegorz Wagner, a jego drużyna znów ma wysokie aspiracje, zarówno w rozgrywkach krajowych, jak i Lidze Mistrzyń.

Organika Budowlani Łódź

Zespół, który nawiązuje do najlepszych tradycji kobiecej siatkówki. Kiedyś łódzkie zespoły zajmowały czołowe miejsca w rozgrywkach kobiecej ekstraklasy. Marsz do krajowej czołówki Organika Budowlani odbyła bardzo szybko. Kolejno pokonywała szczeble ligowej drabiny aż wreszcie w minionym sezonie zawędrowała do najlepszej czwórki drużyn. W 2010 roku drużyna prowadzona przez młodego i zdolnego szkoleniowca - Wiesława Popika, zdobyła Puchar Polski, co było jedną z większych siatkarskich niespodzianek minionego roku.

Sponsor Tytularny Organizatorzy Partnerzy Patron Radiowy
Copyright © by Siatkarskie Plusy