Strona Główna Akredytacje Regulamin Archiwum Media

Siatkarka Roku
Zobacz »
Siatkarz Roku
Zobacz »
Trener Roku
Zobacz »
Debiut Roku
Zobacz »
Drużyna Roku
Zobacz »
Drużyna Siatkówki Plażowej Roku
Zobacz »
Najsympatyczniejsza Siatkarka Roku
Zobacz »
 

Debiut Roku


Michał Kubiak

Odkrycie sezonu 2010/2011 PlusLigi. W sezonie 2007/08 roku grał w I-ligowym KS Poznań. Dobre występy w Memoriale Huberta Jerzego Wagnera w 2009 roku z kadrą Polski B zaowocowały transferem do włoskiego klubu występującego w Serie A2 Volley Padwa. Od sezonu 2010/2011 jest zawodnikiem AZS Politechniki Warszawskiej i pełni w tej drużynie rolę zdecydowanego lidera. Warto odnotować też sukcesy Michała w siatkówce plażowej, w tym złoty medal na Mistrzostwach Europy do lat 18.

Laureat

Paweł Zatorski

Do tej pory na pozycji libero w Polsce konkurowali ze sobą tylko dwaj zawodnicy. Co roku w składzie reprezentacji znajdowali się przemiennie Piotr Gacek i Krzysztof Ignaczak. Tymczasem z cienia swoich starszych kolegów wychodzi Paweł Zatorski. W swoim dorobku Paweł ma już m.in. tytuł najlepszego libero Klubowych Mistrzostw Świata 2010. Jest to pierwsza tak duża nagroda w karierze tego zawodnika. Eksperci siatkarscy zgodnie podkreślają, że przed tym młodym siatkarzem stoi szansa na osiągnięcie miana najlepszego libero w Polsce.

Joanna Wołosz

Do tej pory podstawowa rozgrywająca kadry juniorskiej. W roku 2010 doczekała się swojego debiutu w reprezentacji Jerzego Matlaka. To właśnie na Joannę Wołosz jako drugą rozgrywającą postawił selekcjoner podając skład na Mistrzostwa Świata 2010. Obecnie zawodniczka Gwardii Wrocław, wymieniana jest w gronie najlepiej zapowiadających się siatkarek w polskiej siatkówce.

Karol Kłos

Obecnie zawodnik PGE Skry Bełchatów. W 2010 roku znalazł miejsce w szerokiej kadrze trenera Daniela Castellani’ego. Był podstawowym zawodnikiem reprezentacji Polski kadetów, która w 2007 roku sięgnęła po tytuł Wicemistrza Europy kadetów. Zajął również 5. miejsce z drużyną podczas Mistrzostw Świata kadetów w roku 2007. Karol jest jednym z najbardziej obiecujących siatkarzy na pozycji środkowego bloku.

Katarzyna Zaroślińska

Trener Jerzy Matlak, obejmując kadrę postawił na połączenie doświadczenia i młodości. Dla Katarzyny Zaroślińskiej stało się to okazją do zaprezentowania swoich umiejętności większej siatkarskiej widowni. W 2009 roku została powołana do szerokiej kadry, by już rok później znaleźć się w 14 na turniej Montreux Volley Masters,, gdzie Polki zajęły 5. miejsce, a Zaroślińska zagrała we wszystkich meczach. Wzięła też udział w Mistrzostwach Świata w Japonii 2010. Na co dzień zawodniczka gra na pozycji atakującej w Organice Budowlani Łódź.

Sponsor Tytularny Organizatorzy Partnerzy Patron Radiowy
Copyright © by Siatkarskie Plusy